ארונות הזזה וחדרי ארונות

עיצוב נכון של פנים הבית דורש התייחסות לחלל החיצוני ולשטח עליו הוא ממוקם. איך נוכל להתייחס למבנה כחלק בלתי נפרד מהסביבה וכיצד נוכל ליצור הרמוניה מושלמת בין פנים הבית לגינה?

בראש סדר העדיפויות עומד עיצובו של הבית עצמו, בסופו של יום הבית הוא מבצרו של האדם ועליו להרגיש בו כמה שיותר נוח. עם זאת כאשר מגיעים לנושא העיצוב, לא ניתן להתעלם מהשטח עליו הבית מוצב ומהנוף, הם אלו שצריכים להעניק השראה לעיצוב ולהשפיע על אופיו. לכן בעת עיצוב הבית יש לקחת בחשבון את מיקומו. ישנו הבדל בין בית שממוקם על הים, לבין בית שממוקם בלב הכפר, כשם שיש הבדל בין בית בבניין מודרני בלב העיר, לבין בית בבניין מעט יותר מסורתי. וכשם שהנוף משפיע על העיצוב הפנימי, כך על עיצוב הפנים להשפיע על החלל בחוץ, לרבות כאשר השטח כולל גינה או מרפסת חיצונית.

חשיבה ותכנון מוקדם – תנאי הכרחי

הבית הוא אלמנט דקורטיבי בלב הגינהאת זאת אין לשכוח כאשר מעצבים בתים ולכן יש לתכנן את עיצוב החלל הפנימי כבר בשלב האפיון הראשוני. תכנון העיצוב ועבודה משותפת עם אדריכלים או מעצבי פנים בתחום יכולה לסייע לכם לאפיין טוב יותר את הבית מבלי לשכוח את הגינה ובכך לנצל את השטח באופן מקסימלי וליהנות מחלל פרקטי ומיטבי. גם בתוך הבית עצמו הפרקטיות נחוצה ואנו בוחרים רהיטים ומוצרי אחסון על מנת שאלו ישרתו אותנו נאמנה, יספקו לנו מענה מושלם וגם ייצגו את האופי שלנו ואת ההעדפות העיצוביות. אותו הדבר כאשר פונים לעצב את חלל החוץ. יש לבחור בריהוט גן איכותי אשר ייתן לנו את המענה המושלם ויאפשר לנו לנצל את השטח באופן מרבי וליהנות מפינות חמד ומחדרים חיצוניים.

 

חלוקה נכונה של החלל

אחד המאפיינים שיגדירו באם העיצוב מיטבי או לא הוא החלוקה של החלל. חלוקה נכונה של החלל היא כזו אשר מגדירה אזורים שונים בעזרת הריהוט הנבחר. בתוך הבית יש לנו שטח המוגדר למטבח ובו אזור המיועד לבישול, יש לנו חלל המיועד לישיבה ואירוח ובו מערכת ישיבה מרכזית וכן שטח המתאים לארוחות פורמליות ובו שולחן אוכל וכסאות מתאימים. וכשם שרהיטי פנים הבית מגדירים את החלל בו הם נמצאים, כך גם רהיטי החוץ. כיום לרשותכם עומדות אפשרויות רבות ועל כן אתם יכולים להיות יצירתיים וליצור פינות מקסימות ושימושיות ברחבי החצר, תוך שמשתמשים במערכות ישיבה ייעודיות, פינות אוכל, מיטות שיזוף, ערסלי ישיבה ועוד.

 

לכל בית יש את הצרכים והמאפיינים הספציפיים לו ואליהם יש להתייחס בתהליך העיצוב, הן כשמעצבים את החלל הפנימי והן את החלל החוץ. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת בעצמכם, מוטב כי תפנו לבעלי מקצוע שיסייעו לכם להגיע לבחירות הצרכניות הנכונות והמתאימות ביותר עבורכם.
השאר תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ניקוישלח