חדר ילדים

אחת המתנות הגדולות ביותר שתוכלו להעניק לילדכם מגיעה בדמות חדר ילדים חדש! מתי כדאי לשדרג את חדרם? עם גדילתם – כמו לדוגמא עם המעבר ממיטת תינוק למיטת ילדים, או לקראת עלייתם לכיתה א’, אז הם צריכים פתרונות נוספים בחדר כמו פינת עבודה. משדרגים את חדר הילדים שלכם עם ארונות הזזה ושלל רהיטים שיבחרו על ידכם ועל ידי הילדים.

 

על הצד הפונקציונאלי: אתם

חלוקת התפקידים במעמד עיצוב חדר הילדים הינה שלב חשוב ומהותי בדרך אל חדר החלומות. לעתים, נדמה כי החלוקה הזו היא בעיקר עבור ההורים, שצריכים לשחרר יותר ולתת דרור לילדים להביע את דעתם ולקחת חלק פעיל בעיצוב חדרם החדש. ההמלצה? לקבוע מראש כי אתם תהיו אלו שיקבעו את מבנה החדר לרבות הרהיטים הנדרשים, גדלי הרהיטים וסוגם. למעשה, אתם תהיו אלו שבתחום אחריותם כל הצד הפונקציונאלי.

 

כך לדוגמא, אתם אלו שתחליטו כי תשימו מאחור את ארונות הדלתות ותשדרגו את ילדכם אל עבר ארונות הזזה. היתרונות של ארונות אלו רבים וכוללים בין היתר את האפשרות לחסוך מקום רב בחדר שכן פתיחת הארון אינה מבוססת על פתיחת הדלתות כלפי חוץ אלא על הזזתם, וכמו כן אין סיכון כי הדלת תיסגר על הידיים העדינות של הילדים.

 

על הצד העיצובי: ילדכם

בהנחה והחדר שאותו הייתם רוצים לשדרג היה חדר השינה שלכם, מובן כי אתם הייתם אלו שבוחרים את הצבעים, השילובים ואת כל המעטפת העיצובית. בפועל? החדר הוא של ילדכם, כך שחשוב לערב אותו בכל הבחירות ולתרגם את חלום החדר החדש שלו למציאות. שימו לב הורים יקרים, אינכם חייבים להסכים עם כל הבחירות של ילדכם ותמיד תוכלו להוסיף נקודת מבט בוגרת יותר המבוססת על חשיבה לטווח הארוך, אך כן חשוב לתת לילד להביע את דעתו. במרבית המקרים, תגלו כי אין כל כך הרבה חילוקי דעות וכי תמצאו את עצמכם נלהבים יחדיו מהקו העיצובי החדש.

 

חוות דעת על הבחירות שלכם? מומחי רהיטים וארונות הזזה

בחנויות הרהיטים המובילות ימתין לכם צוות מקצועי של מומחי רהיטים שישמח לסייע לכם בכל הנדרש – החל מבחירת הרהיטים ועד עיצובם. את הרכישה שלכם כדאי לבצע באופן הבא: תחילה, תהיו אתם אלו שיבחרו את הדגמים הנבחרים, ולאחר מכן יהיה כדאי לשתף את נציג המכירות בסקיצה שלכם. מומחי הרהיטים הינם מומחים – מה שאומר שכדאי לכם להסתייע בניסיון הרב שלהם. כך לדוגמא, יומלץ לכם לשלב על ארונות הזזה מראה וכך לחסוך מקום על הקיר. כמו כן, לא אחת ימליצו לכם על מיטה וחצי במקום מיטת ילדים על מנת לחסוך הוצאה נוספת בעתיד.

 

עיצוב עצמאי שלכם ללא שיתוף הילדים? לא מומלץ

ומה קורה במידה ואתם רוצים לקחת את כל מלאכת שדרוג חדר הילדים תחת חסותכם? לא מומלץ לעשות זאת. ככל שהילדים שלכם גדלים, כך הם לא חוששים להביע את דעתם ורוצים שהדעה שהם משמיעים תבוא לידי ביטוי ותתקבל. הסיפוק הגדול ביותר שלכם יהיה לראות את ילדכם שמחים לשהות בחדרם החדש – זה שהם עיצבו בעצמם. תנו להם את הכייף ואת העצמאות להרגיש כי הם עשו דבר גדול ומשמעותי – בסופו של יום, זה חדרם.  
השאר תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ניקוישלח