החלטתם לקנות דירה? - בן איתי ארונות הזזה וחדרי ילדים ונוער

החלטתם לקנות דירה?

כיצד תהפכו כל דירה לדירה מעוצבת בקלי-קלות:

כאשר אתם בונים את ביתכם בעצמכם, או אפילו רוכשים דירה בפרויקט חדש, יש לכם מידת-מה של אפשרות לקבוע כיצד תיראה הדירה בה תבלו את השנים הבאות של חייכם. אבל, כאשר אתם רוכשים דירת יד שנייה, שינויים גדולים בה (כמו הורדת קירות, בניית קירות חדשים וכן הלאה) ידרשו מכם שיפוצים, שפירושם השקעת כסף וזמן, אשר ברוב המקרים אינם מצויים בשפע אצל רובנו. הבעיה חמורה בהרבה בדירות להשכרה, בהן גם אם תרצו לבצע שינויים מהותיים כלשהם, אתם עלולים להיתקל בהתנגדותם (המגובה ע”י חוזה השכירות והחוק) של בעלי הדירה.

דירה למכירה בקריות – האם היא יכולה להיראות כמו דירה בלאס וגאס, למשל?

אחרי שהפנמנו שהקירות הם עובדה קיימת, והסתגלנו לרעיון ששינוי מהותי במבנה הדירה עלול לדרוש מאיתנו משאבים רבים מאלה העומדים לרשותנו (או מאלה שהיינו רוצים להקצות לכך), עדיין ישנן דרכים בהן נוכל לקרב את אותם קירות קיימים מספר צעדים קרוב יותר להגדרת דירת החלומות שלנו. לכן, כן, דירה למכירה בקריות, בפ”ת, בראשל”צ או בדימונה יכולה להיות כל דבר שאתם תחליטו שהיא תהיה!

ראשית, התחילו באפיון החלום שלכם – קל להצהיר כי יש לכם בראש “דירת חלומות” מוגדרת, אולם כאשר מגיעים לת’כלס, מסתבר כי מה שיש לנו בראש הוא הרבה יותר ערטילאי ממה שחשבנו בתחילה. לכן, השלב הראשון יהיה להוציא את הדימוי של דירת החלומות שלכם מהראש אל הנייר או אל תוכנת המחשב. הרשת מלאה בתוכנות עיצוב פנים חינמיות, וכל סקיצה שתעשו בשלב זה יכולה לסייע לכם בעתיד. בין אם תבחרו להמשיך בפרויקט בכוחות עצמכם, ובין אם תבחרו להסתייע במעצב פנים/אדריכל מקצועי.

שנית, “נקו” מהתוכניות אלמנטים אשר דורשים השקעת משאבים מעבר לאלה העומדים ברשותכם. אם באפשרותכם, מיצאו להם חלופות רלוונטיות (למשל, בניית קיר גבס במקום קיר לבנים יקר וכן הלאה).

שלישית, החליטו על סגנון עיצובי ועל צבעים שולטים. את הרעיונות למגמות העכשוויות תוכלו לשאוב ממגזיני עיצוב ברשת, מגזינים מודפסים, אתרי עיצוב, בנייה ו-DIY, קבוצות בפייסבוק שעוסקות בהחלפת רעיונות לעיצוב הבית (חדר ילדים, MBR, סלון, מטבח וכד’). כאשר אתם נתקלים ברעיון המוצא חן בעיניכם, שימרו אותו ליישום עתידי. אמנם, יתכן שלא תשתמשו בו בשלב מאוחר יותר, אולם אין דבר מרגיז ומתסכל יותר מניסיון לאתר מחדש משהו שאי-פעם בעבר ראיתם והמשכתם הלאה, אבל עכשיו, הוא ועשוי להיות רלוונטי. על פי משנתו הסדורה של מרפי, ברוב המקרים הללו, כשאתם אינכם זוכרים היכן ראיתם אותו, גם מנוע החיפוש של גוגל יסרב לשתף פעולה ולסייע לכם בחיפוש.

רביעית, החליטו כיצד אתם עומדים לבצע את השינוי בפועל. האם אתם מתכוונים לבצע אותו בכוחות עצמכם או להיעזר באנשי מקצוע (בתחום התכנון או הביצוע)? האם אתם מתכוונים לבצע אותו במכה אחת או שניתן (או אולי צריך) לבצע אותו בשלבים ולאורך תקופה? אל תשכחו להגדיר גם מתי נוח לכם לבצע את הפרויקט. אמנם, רוב הפרויקטים מבוצעים בעת חופשת הקיץ, בה ניתנות חופשות מרוכזות מקומות העבודה ואפשר לשלוח את הילדים לשבוע של כיף אצל סבא וסבתא, אבל יתכן שתחליטו כי מועד אחר בשנה נוח לכם יותר.

לסיכום

דירות יד שנייה אינן בהכרח “נגעת – נסעת”, אשר מכריחות אתכם לחיות עם המצב הקיים, גם אם איננו מוצא חן בעיניכם. בעזרת מעט יצירתיות, תוכלו להפוך כל דירה לדירה מעוצבת על פי טעמכם האישי.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 10:00-20:00
שישי 09:30-13:30

כתובת: לישנסקי 4, קניון 7 הכוכבים, ראשון לציון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
בן איתי

טלפון : לרשימת הסניפים

מייל: :benitayn@gmail.com