בחירת רהיטי גן איכותיים לבית - שאלות שכדאי לשאול | בן איתי

בחירת רהיטי גן איכותיים לבית - שאלות שכדאי לשאול

הדבר הראשון שנזדקק לו כדי להפוך שטח פתוח משעמם לפינת בילוי אסתטית ומשמחת כזו, הוא ריהוט גן איכותי שיהיה שימושי ויחמיא לעיצוב הבית. בהרבה בתים בישראל, הפכו פריטים אלה לאביזרי חובה. כדי שניערך לרכישה החשובה הזו שתשנה לחלוטין את פני המרפסת והחצר שלנו ותפתח אפשרויות חדשות בבית, אלו כמה שאלות שכדאי להחזיק בראש במהלך הרכישה:

1. באילו תנאי סביבה יוצבו הפריטים?

עץ אמנם ייתן לחצר מראה כפרי קלאסי שיהיה נעים מאוד לשהות בו, אך יש לקחת בחשבון שאם המרחב בו נציב את הריהוט יהיה חשוף לשמש ולגשם, מראהו ידרדר מהר מהצפוי. ריהוט גן מעץ דורש תחזוקה שוטפת של שימון וליטוש. מוטב לבחון האם קיימת נכונות למחויבות כזו. יש כיום שילובים יפים שיחזיקו מעמד ללא כל תחזוקה של פולימרים ועץ, או רהיטים מאלומיניום או ראטן שמגיעים היום בעיצובים מפתיעים, מודרניים ועמידים מאוד. אם בכל זאת נבחר רהיטי עץ, מוטב שיהיו תחת גגון או פרגולה ועם כיסוי מתאים לימי החורף.

2. מהו השטח העומד לרשותכם?

האם מדובר במרפסת קטנה או בחצר רחבת ידיים? נדנדה קטנה תלויה בשטח ריק עשויה להיראות מדכאת וזרה למרחב, ולעומת זאת מערכת ישיבה מלאה במרפסת תרגיש צפופה ודחוסה. לא בדיוק מה שדמיינו שחשבנו על "פינת חמד". מומלץ למדוד את השטח ואפילו לצלמו ממספר זוויות כדי לתכנן את ריהוט האזור בצורה מיטבית.  

3. כמה יהיה הריהוט קל לשינוע?

דמיינו לכם את התרחיש הבא: אתם עורכים ביום שמשי ויפה מסיבת יום הולדת לילד. כל הכיתה מגיעה ולפתע למטרת הפעלה כלשהי, יש צורך לסדר במרכז החצר את הכיסאות במעגל גדול. כעת צריכים הילדים לגרור כיסאות כבדים, או אולי אפילו ספות, לאורך הדשא בקושי רב או שידרוש סיוע ממבוגר. לכן, כדי שהשימוש ישאר גמיש לכל מטרה, נעדיף ריהוט גן קל משקל. כמו למשל שולחנות מתקפלים מאלומיניום, שמשייה קלה שניתן להזיז לפי מיקום השמש וכיסאות מפולימר ובד.

4. מה אני באמת צריך?

מומלץ להפריד בין הפנטזיה למציאות. יש משהו מאוד רומנטי בנדנדה תלויה מעץ בחצר, אך מוטב שנשאל האם מישהו מתכוון להשתמש בה. אם אין ילדים כבר בבית ואיננו מדמיינים את עצמנו מתנדנדים עליה בעצמנו, אם לא נשקה אדניות או עציצי חרס גדולים שייראו מאוד יפה אך גם אמורים להכיל צמח הדורש תחזוקה, אולי מוטב לותר.

לבסוף, אל תתפשרו על פחות מחנות מקצועית ואמינה המחזיקה ברהיטים איכותיים.

שעות עבודה: ימים א’-ה’
בין השעות 10:00-20:00
שישי 09:30-13:30

כתובת: לישנסקי 4, קניון 7 הכוכבים, ראשון לציון

אנחנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות בחינם! השאירו את פרטיכם ואנחנו נשמח לשוחח אתכם
בן איתי

טלפון : לרשימת הסניפים

מייל: :benitayn@gmail.com